Log in
 

XXIII Seminarium Śląskie

DWPN
dsc06832
Termin: wtorek, 23 październik 2018 10:00 - czwartek, 25 październik 2018 12:00

Miejsce: Kamień Śląski

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz ze Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce oraz innymi partnerami projektu serdecznie zaprasza w dniach 23-25 października 2018 r. na Zamek do Kamienia Śląskiego (ul. Parkowa 1a) na kolejne Seminarium Śląskie pt. „Europa po Wielkiej Wojnie”. Uroczysta Inauguracja odbędzie się o godz. 10.00.

Tematem przewodnim tegorocznego Seminarium Śląskiego, jest zakończenie I Wojny Światowej. Rok 1918 chcemy jednak przedstawić nie tylko jako szereg gwałtownie przebiegających wówczas wydarzeń politycznych, ale przede wszystkim jako początek głębokich i nieraz w perspektywie historycznej ważniejszych zmian społecznych. Szczególną uwagę chcemy przyłożyć na kwestię sytuacji Górnego Śląska.

W ramach Seminarium w dniu 23 października odbędzie się debata pt. „Miejsca pamięci: Śląsk” oraz dyskusja, której gościem będzie m.in. abp Nossol. Oba spotkania organizowane są we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce. Ponadto w dniu 24 października zapraszamy na pokaz filmu niemego z muzyką wykonywaną na żywo.

Udział w Seminarium Śląskim jest odpłatny, natomiast wstęp na samą debatę, dyskusję lub pokaz filmu niemego jest wolny.

XXIII Seminarium Śląskie jest realizowane dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec.

Więcej informacji o Seminarium oraz kartę potwierdzenia uczestnictwa znajdą Państwo na stronie internetowej www.haus.pl.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z: Marcin Wocka, tel. 77 402 51 05, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Telefon
77 402 51 05
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW
Organizator wydarzenia
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

 

Terminy


  • Od wtorek, 23 październik 2018 10:00 do czwartek, 25 październik 2018 12:00

Wspierane przez iCagenda