Log in
 

SLAMMIN’ STEREOTYPES POETRY SLAM 2.0 MÓWIMY NIE STEREOTYPOM – GEDANKEN GEGEN SCHUBLADENDENKEN – – THOUGHTS AGAINST STEREOTYPICAL THINKING –

DWPN
plakat-warsztaty-int-fb
Termin: czwartek, 20 wrzesień 2018 14:00 - poniedziałek, 24 wrzesień 2018 14:00

Miejsce: Opole  |  Miejscowość: Opole, Polska

Od 20 do 24 września Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu wspólnie z partnerami z Nadrenii-Palatynatu (Partnerschaftsverband Rheinland-Pfalz/4-er Netzwerk Rheinland-Pfalz Burgund-Franche-Comté Oppeln Mittelböhmen) oraz Iwano-Frankiwska (Przykarpacki Uniwersytet Narodowy) organizują już po raz trzeci nad Odrą warsztaty slamu poetyckiego pt. Slammin’ stereotypes Poetry Slam 2.0 - Mówimy NIE stereotypom.

 

Do udziału w projekcie zaproszona zostanie grupa 15-osobowa, po 5 osób z Polski, Niemiec i Ukrainy. Projekt organizowany jest już po raz trzeci w wyjątkowym międzynarodowym kręgu. Tematem przewodnim warsztatów są uprzedzenia, stereotypy, walka z wielopłaszczyznowym wykluczeniem oraz dyskryminacja wśród młodzieży – kwestie bardzo trudne, ale jakże istotne, by to właśnie młodzi głośno je poruszali. Warsztaty ze sztuki argumentacji, retoryki czy (auto)prezentacji pozwolą na ćwiczenie bardzo konkretnych kompetencji i kształcenia predyspozycji - umiejętności, które przydać się mogą w szkole, na uczelni, w pracy czy chociażby w gronie przyjaciół.

– WARSZTATY

 

Slam poetycki jako wyraz współczesnej sztuki poetyckiej już od dawna bije rekordy popularności w dużych miastach całej Europy, również Polski. Programy telewizyjne, kluby studenckie, domy kultury, uniwersytety, szkoły i teatry prezentując młodych slamerów, wnoszą tym samym ogromny i cenny wkład w alternatywne sposoby podejmowania aktualnych tematów społecznych.

 

W naszych warsztatach slamu poetyckiego nie chodzi o klasyczną analizę czy prezentację wierszy. Projekt bardzo mocno koncentruje się na wspieraniu indywidualnych kompetencji uczestników, jak np. praca z tekstem (obcojęzycznym), formułowanie myśli i stanowisk, (auto)prezentacja, sztuka konstruktywnej krytyki, kreatywność, zdolność kompromisu, praca i komunikacja interpersonalna w międzynarodowej grupie. Uczestnikami projektu jest młodzież pochodząca z różnych krajów, środowisk i grup społecznych, mająca za sobą najróżniejsze doświadczenia życiowe. Współpraca w takim gronie ma ogromną wartość edukacyjną!

 

Intensywna, czterodniowa, praca ze słowem mówionym i pisanym, pod czujnym okiem trenerów, zakończy się stworzeniem własnego slamu poetyckiego, mówiącego o uprzedzeniach, stereotypach i dyskryminacji oraz bazującego na doświadczeniach młodych uczestników. Tworząc slamy młodzież będzie miała możliwość krytycznego rozprawienia się z otaczającą ich rzeczywistością, z własnymi emocjami, różną dynamiką międzynarodowej grupy, stając się tym samym barwnymi ambasadorami swoich myśli i wizji.

 

Ukoronowaniem tych zmagań będzie prezentacja własnych tekstów w przestrzeni publicznej Opola podczas OpenAir-Poetry-Slam-Evening2.0 - zadanie niełatwe, ale jakże cenne. Najlepsza slamerka i najlepszy slamer zostaną nagrodzeni! Wieczór uświetnią również występy slamerów z Polski, Niemiec i Ukrainy.

 

 

                                                       _INFOCHECK

 

Gdzie i kiedy:

20 - 24 września 2018, Opole

 

 

Rozpoczęcie projektu: 20.09.2018, godz. 14:00 /

 

 

Zakończenie projektu: 24.09.2018, godz. 13:00

 

Dla kogo:

Dla każdego z Was w wieku od 18-23 lat

 

Jak zgłosić się do udziału w projekcie:

Wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie

 

 

https://goo.gl/forms/R0TdYsrfy3hdgBqk1

 

 

 

Pamiętajcie, że liczba wolnych miejsc jest ograniczona!

 

Koszt udziału w projekcie:

Nocleg, wyżywienie, transport, ubezpieczenie oraz koszty związane

 

 

z realizacją programu pokrywa organizator.

 

Więcej informacji na:

www.haus.pl

 

 

 

 

 

 

Osoba do kontaktu:

Koordynatorka projektu: Magdalena Prochota

 

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / +48 77 402 51 05

 

 

 

 

 

 

             

 

 

 

Telefon
774025105
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW
Organizator wydarzenia
Dom Współpracy Polsko-Miemieckiej
Addres
45-068 Opole, Polska

 

Mapa


 

Terminy


  • Od czwartek, 20 wrzesień 2018 14:00 do poniedziałek, 24 wrzesień 2018 14:00

Wspierane przez iCagenda