Logo
Wydrukuj tę stronę

Kabaret młodzieżowy mniejszości niemieckiej

Projekt ten jest formą kabaretu dla młodzieży z mniejszości niemieckiej w Polsce, który ma na celu promowanie języka niemieckiego w twórczy sposób.

Celem projektu jest stworzenie 5 grup młodzieżowych (od 9 do 15 osób w każdej grupie) w wieku od 12 do 20 lat z całej Polski, które podczas cyklicznych spotkań grupowych przygotowują kabaret w języku niemieckim.

Projekt składa się z 50 lekcji – jedna godzina to 45 min. Produktem finalnym projektu jest scenariusz samodzielnie napisanego kabaretu, łączącego sztuki performatywne (scenki aktorskie, monologi, dialogi, elementy pantomimy), poetyckie (wiersze, ballady) lub muzyczne często w formie satyry lub polemiki, a także gotowy filmik, ze specjalnie zaprojektowanymi kostiumami, reklamami itp. jest produkowany. Językiem komunikacji i prezentacji jest język niemiecki.

Projekt ten powinien być przede wszystkim dobrą zabawą dla uczestników i w zabawny sposób ułatwić i pogłębiać ich znajomość języka niemieckiego.

Grupa wiekowa: 12-20 lat 
Termin: czerwiec-listopad 2021 
Koszty: członkowie mniejszości niemieckiej: 40 zł, bez członkostwa: 50 zł
Kontakt: VdG: Sebastian Gerstenberg, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: +48 606 326 132

Więcej informacji w załączonych plikach (informacje w j. niemieckim):30 lecie vdg rgb  Bundesministerium des Innern  

Ostatnio zmieniany wtorek, 20 lipiec 2021 09:45
© 2017 Verband der deutschen sozial-kulturellen Gesellschaften in Polen. Alle Rechte vorbehalten. Entworfen von VdG