Logo
Wydrukuj tę stronę

Warsztaty – decoupage

Dnia 1 czerwca 2013r. w Domu Mniejszości Niemieckiej w Kętrzynie odbył się projekt pt. „Warsztaty Decoupage“. Udział w nim wzięło ponad 50 członków SMN z Kętrzyna, z różnych grup wiekowych. Wśród nich gościlismy również naszego przyjaciela Huberta Hilgendorffa. 

Dzień pierwszy czerwca jest dniem dziecka. Z tej okazji Zarząd Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej w Kętrzynie postanowił zorganizować swoim najmłodszym przyjemnie spędzone chwile. W ramach konsolidacji zaproszono wszystkich członków stowarzyszenia. Przybyła bardzo liczna grupa gości. Wśród najmłodszych członków mieliśmy 3 letniego Gracjana wśród najstarszych sporą grupę naszych wspaniałych seniorów.

Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 16:00, rozpoczęła je Sylwia Przespolewska informując wszystkich przybyłych o celu spotkania. Przedstawiła plan dalszego dnia, rozdała materiały i opowiedziała po kolei jak należy wykonać prace aby otrzymały porządny efekt. Pokazała również prace decoupage wykonane przez fachowców z tej dziedziny.

{gallery type="photogallery" id="75"}

Ku wielkiemu zaskoczeniu zarówno ludzie starsi jak i młodsi podeszli do tematu bardzo poważnie i z wielkim zaangażowaniem. Prace wykonywano w bardzo przyjemnej i miłej atmosferze do godziny 20:00. Podczas wykonywania prac dla wszystkich uczestników podano poczęstunek.

Jak się jednak okazało ludziom tak spodobało się to co robili, że z wielkim żalem musieli się rozstać. 

Dlatego też Zarząd postanowił powtórzyć podobny projekt na miesiąc grudzień, w celu wykonania szopki Betlejemskiej.

Zarząd Mniejszości Niemieckiej bardzo gorąco dziękuje swoim członkom za angażowanie się w spotkania, prace i chęci do budowania i umacniania wspólnych więzi międzypokoleniowych. 

Projekt ten finansowany był przez środki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce.

Ostatnio zmieniany środa, 08 luty 2017 22:27
© 2017 Verband der deutschen sozial-kulturellen Gesellschaften in Polen. Alle Rechte vorbehalten. Entworfen von VdG