Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 703.
Log in

Powitanie Wiosny

Dnia 28 kwietnia 2013r. w Kętrzynie Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej zorganizowało dla swoich członków przemiłe spotkanie.

Niedziela, godzina 14:00 - 28 kwietnia 2013r. Dom Mniejszości Niemieckiej w Kętrzynie przy ulicy Polnej 12 zapełnia się do ostatniego wolnego miejsca. Schodzą się rodziny polsko-niemieckie w celu wspólnej integracji z okazji powitania wiosny. Świeci piękne słońce, wieje delikatny wietrzyk, a na twarzach ludzi widać radość i szczęście. Dzieci beztrosko biegają i cieszą się chwilą. W powietrzu unosi się zapach palonej kiełbaski. Krzesła wszystkie się zapełniają, a ludzie pyszne przekąski zajadają.

{gallery type="photogallery" id="67"}

W trakcie trwania całej imprezy członkowie zarządu przywitali zgromadzonych gości. Podziękowali za liczne przybycie, przedstawili plany na rok 2013 r. i poprosili chętnych o zabranie głosu. Dyskusje trwały bardzo długo. Każdy kto chciał miał swoje „pięć” minut. Jedni wspominali początki istnienia Stowarzyszenia, inni przedstawili swoje niezadowolenia i oczekiwania co do dalszego funkcjonowania Stowarzyszenia. Wszystko odbywało się z dużą kulturą osobistą i poszanowaniem drugiego obywatela. Ludzie byli bardzo asertywni i życzliwi.

Cała impreza trwała do wieczora. Atmosfera była bardzo przyjazna, a nawet „rodzinna”. Członkowie tego dnia bardzo mocno się zintegrowali. Odśpiewano „Sto lat” na cześć naszej wspólnej członkini, która na początku kwietnia obchodziła swój uroczysty dzień zaślubin.

Dzień 28 kwietnia 2013r. zostanie upamiętniającym dniem dla SMN w Kętrzynie i zostanie wpisany w coroczną tradycję.

Ostatnio zmieniany środa, 08 luty 2017 22:27