Log in

Oferta bezpłatnego wypoczynku dla dzieci z terenów objętych powodzią

Quelle / Źródło: Deutsches Rotes Kreuz Quelle / Źródło: Deutsches Rotes Kreuz

Górnośląskie Centrum Kultury i Spotkań im. Josepha von Eichendorffa w Łubowicach mniejszości niemieckiej w Polsce/ w województwie śląskim zaprasza 30 dzieci w wieku 10-18 lat z dotkniętych powodzią obszarów nad rzekami Ahr i Erft na dwutygodniowy pobyt od 14 sierpnia 2021 roku.

To efekt porozumienia między Stephanem Rauhutem, przewodniczącym Landsmannschaft Schlesien oraz Martinem Lippą, przewodniczącym Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego. "Podczas powodzi stulecia nad Odrą w 1997 roku otrzymaliśmy tu na Śląsku wiele pomocy; teraz i my chcemy pomóc" – mówi Martin Lippa.

Wyjazd jest okazją do poznania pięknego krajobrazu i rówieśników z regionu partnerskiego państw związkowych Nadrenia-Palatynat (województwo opolskie) i Nadrenia Północna-Westfalia (województwo śląskie) oraz zyskać tym samym pewien dystans do trudnej sytuacji na obszarach powodziowych.

Koszty podróży (nowoczesny autokar, wykwalifikowana opieka, zakwaterowanie i wyżywienie) pokrywa Fundacja Rozwoju Śląska. Koordynację w Republice Federalnej Niemiec prowadzi Landsmannschaft Schlesien, Nieder- und Oberschlesien e.V. w Königswinter.

Zainteresowani rodzice już teraz mogą kontaktować się pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie + 49 02244–92590.

Źródło: Schlesien Portal

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 sierpień 2021 10:24