Log in

TSKN zachęca do poznawania powiatu opolskiego z nową publikacją!

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim z końcem roku 2020 wydało publikację „Spacerownik powiat opolski”. Po sukcesie publikacji: „Spacerownik powiat kędzierzyńsko-kozielski i strzelecki” oraz „Spacerownik powiat kluczborski, namysłowski i oleski” mieszkańcy województwa opolskiego mogą poznać kolejny powiat!

Spacerownik po powiecie Opolskim to publikacja przedstawiająca najpiękniejsze zamki, pałace, dworki, kościoły, zabytki techniki, przyrodę, muzea i izby regionalne.

Jak mówi Przewodniczący TSKN Rafał Bartek: „Dzięki tej książce czytelnicy będą mogli poznać historię powiatu Opolskiego nie opuszczając domu. „Spacerownik” zainteresuje również tych spragnionych aktywności i wrażeń w terenie – dzięki zamieszczonym adresom i zdjęciom łatwo można odnaleźć wszystkie wymienione w publikacje obiekty, a jest ich aż 79.”

Książka napisana jest zarówno w języku polskim jak i niemieckim. Na końcu zestawiono bazę gastronomiczną i hotelarską, która jest dobrym uzupełnieniem dla wszystkich tych, którzy planują dłuższe wycieczki i wyjazdy. Nakład książki to 1000 egzemplarzy.

Dla zainteresowanych egzemplarz książki za symboliczną darowizną w wysokości 10 zł (na wydanie kolejnych tego typu publikacji) można nabyć w biurze TSKN w Opolu, ul. Konopnickiej 6,
w godzinach funkcjonowania biura. Liczba egzemplarzy ograniczona.

Wydanie publikacji było możliwe dzięki finansowemu wsparciu federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ojczyzny i Budownictwa.

Ostatnio zmieniany czwartek, 04 marzec 2021 08:43