Log in

WIELKIE ŚLIZGANIE - 7.03.2020

Wielkie Ślizganie - Großes Schlittern 2020 BJDM Wielkie Ślizganie - Großes Schlittern 2020

Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej organizuje 7 marca 2020 r. na lodowisku Toropol po raz piętnasty imprezę charytatywną Wielkie Ślizganie, tym razem pod hasłem: „Pomagaj z nami, bądźmy bohaterami”. Impreza na opolskim lodowisku jest organizowana dla dzieci z domów dziecka oraz z innych placówek opiekuńczych z województwa opolskiego. Pozostali zainteresowani, którzy chcieliby aktywnie spędzić wolny czas w tym dniu za wstęp na lodowisko, zapłacą symboliczną złotówkę. Uzyskany dochód ze sprzedaży biletów, zostanie przeznaczony na rehabilitację Liliany Sikory z Myśliny. Dziewczynka urodziła się z wadami serca, hypoplazją lewego płuca oraz wadą układu pokarmowego. W drugim miesiącu życia potwierdzono u niej wadę genetyczną. Po urodzeniu przeszła 4 operacje, w tym operację serca. Zmaga się z obniżonym napięciem mięśniowym, zaburzeniami integracji sensorycznej oraz z zaburzeniami koncentracji, które utrudniają jej normalne funkcjonowanie. Wymaga ciągłej rehabilitacji, terapii integracji sensorycznej oraz terapii logopedycznej. 

Impreza ma nie tylko charakter wsparcia materialnego, ale głównie wsparcia duchowego poprzez zauważenie, akceptację i zarażanie uśmiechem dzieci. Nasza akcja przyciąga na lodowisko zarówno osoby, które dobrze radzą sobie z jazdą na lodzie, jak również te, które jeszcze nigdy nie jeździły na łyżwach. Dzieci, które nie potrafią jeszcze jeździć mogą liczyć na pomoc naszych wolontariuszy. Dzięki nim mogą w pełni korzystać z uroków lodowiska, wyzbywają się przez to obaw związanych z tą dyscypliną sportu.

W międzyczasie trwa zbiórka artykułów higienicznych dla opolskich domów dziecka, które można przynosić do 20.03.2020 do biura Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej na ul. Marii Konopnickiej 6 (3 piętro).

Zapraszamy Państwa 7 marca na Wielkie Ślizganie wraz z dziećmi, wnukami, przyjaciółmi oraz znajomymi. Prosimy również o wsparcie projektu na stronie na Facebooku:  https://pl-pl.facebook.com/slizganie.schlittern/.

 

Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

77 44 16 205

Ostatnio zmieniany czwartek, 27 luty 2020 15:15