Log in

Spotkanie ze świadkami Historii w Olsztynie

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Olsztynie oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszają na spotkanie dyskusyjne pt. „Edukacja, praca i rodzina we wspomnieniach mieszkańców Warmii i Mazur”, 19 marca 2019 r.

Termin: 19.03.2019 roku
Miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Olsztynie

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K.I. Gałczyńskiego w Olsztynie ul.  Roberta i Karola Małłków 3
Godzina: 11.00

Świadkowie historii będą wspominać życie rodzinne, dzieciństwo, młodość i lata szkolne, zarówno przed II Wojną Światową, jak i po jej zakończeniu. Nie zabraknie wspomnień trudnych i radosnych.  Chcemy, aby młode pokolenie czerpało naukę z doświadczenia i przeżyć tych świadków, aby wykorzystało ich mądrość w swoim dalszym życiu.

Poprzez takie spotkania chcemy pokazać, jak działamy, jak działa młodzież, która chce coś zrobić dla społeczeństwa, ale przede wszystkim też dla siebie, ocalić od zapomnienia wspomnienia swoich dziadków i babć, sąsiadów.


Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 15 marca 2019 r. 

KONTAKT

Izabela Waloszek 
Dom Współpracy Polsko - Niemieckiej 
tel.: 77 402 51 05
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.