Log in

Krzyżowa rowerem - historia w drodze

Tydzień rowerowym Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, który odbędzie się od 27 do 31 sierpnia 2018 roku.

W sierpniu tego roku proponujemy po raz pierwszy 5-dniowy pobyt w Krzyżowej na Dolnym Śląsku, podczas którego uczestnicy z Polski i Niemiec będą wspólnie odkrywać — oczywiście na rowerach — okolice wioski, która stała się siedzibą Fundacji i międzynarodowym miejscem spotkań i wymiany.
Codzienne wycieczki (20 – 40 km) poprowadzą nas do Świdnicy pod hasłem Religia i Tolerancja, do Dzierżoniowa, aby odkryć Żydowski Dolny Śląsk, oraz śladami Freyi von Moltke, byłej pani domu w Krzyżowej i członkini ruchu oporu Kręgu z Krzyżowej, w stronę Gór Sowich.

Pobyt jest organizowany przez Miejsce Pamięci Fundacji „Krzyżowa” i zawiera pełną ofertę programową oraz zakwaterowanie i wyżywienie w Krzyżowej. Istnieje także możliwość wypożyczenia roweru na miejscu. Więcej informacji znajduje się w dołączonej broszurze! Udział w podróży jest odpłatny i ilość uczestników ograniczona – prosimy o rejestrację przed 30 czerwca 2018 r. poprzez formularz zgłoszeniowy lub mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ostatnio zmieniany wtorek, 12 czerwiec 2018 14:28