Logo
Wydrukuj tę stronę

DWPN zaprasza referentów do przesyłania zgłoszeń na tegoroczne Seminarium Śląskie

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza referentów do przesyłania zgłoszeń na tegoroczne Seminarium Śląskie. Nowy porządek świata po roku 1918 – to problematyka tegorocznego Seminarium.

Celem XXIII Seminarium Śląskiego będzie pokazanie roku 1918 nie tylko jako szeregu gwałtownie przebiegających wówczas wydarzeń politycznych, ale przede wszystkim początku głębokich
i nieraz w perspektywie historycznej ważniejszych zmian społecznych.

Także zdiagnozowanie czynników wpływających na te zmiany w Europie Środkowej oraz ich bezpośrednich i długofalowych skutków. Odrębnie należy też potraktować ten temat w kontekście Śląska, pokazując powojenne zmiany społeczne z perspektywy jednego z regionów europejskich, który znalazł się na skrzyżowaniu dramatycznego powojennego konfliktu.

Seminarium Śląskie odbywa się corocznie, od 1996 roku,  gromadząca każdorazowo kilkuset uczestników z kraju i zagranicy. Jest to kilkudniowa konferencja, której tematem są ważne
 i aktualne zagadnienia dotyczące szeroko pojętej problematyki stosunków polsko-niemieckich oraz ich znaczenie dla rozwoju Śląska, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki tego regionu jako obszaru wielokulturowej tradycji.

XXIII Seminarium Śląskie odbędzie się w dniach 23–25 października 2018 r., w Kamieniu Śląskim. Zapraszamy naukowców z Polski i z zagranicy, szczególnie z Niemiec do zgłaszania swojego udziału jako referentów podczas naszej trzydniowej konferencji.

Zgłoszenia prosimy przesyłać mailem lub pocztą do 30 kwietnia 2018 r. na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

ul. 1 Maja 13/2

45-068 Opole

źródło: http://haus.pl/aktualnosci-1356.html

Ostatnio zmieniany niedziela, 15 kwiecień 2018 13:43
© 2017 Verband der deutschen sozial-kulturellen Gesellschaften in Polen. Alle Rechte vorbehalten. Entworfen von VdG