Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 703.
Log in

Kopciuszek

W piątek 9 maja 2014r podczas Dni Spółdzielczości i Ekonomii Społecznej Ziemi Kętrzyńskiej po raz pierwszy w historii Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej w Kętrzynie miało okazję zaprezentować się publicznie.

W godzinach 14:00-19:00 w Kętrzynie odbyły się wystąpienia artystyczne podmiotów ekonomii społecznej z powiatu kętrzyńskiego. Stowarzyszenie MN z Kętrzyna wystawiło swoje stoisko oraz zaprezentowało się na scenie wystawiając teatrzyk pt: „Kopciuszek”. Do teatrzyku dzieci były przygotowywane od 22 marca w ramach projektu „Opowiem ci bajkę”. W każdy piątek oraz środy dzieci spotykały się na 3 godziny i pod okiem instruktorki Sylwii Przespolewskiej ćwiczyły swoje role. W teatrzyku wystąpiło 13 dzieci ze szkół podstawowych z miasta Kętrzyna. Projekt finansowany jest przez Gminę Miejską Kętrzyn reprezentowaną przez Krzysztofa Hećmana Burmistrza Miasta Kętrzyn.

Tego dnia również organizacja miała okazję poprowadzić masę konkursów dla dzieci i młodzieży.

Kolejne przedstawienia zaprezentowane przez grupę dzieci zostaną zaprezentowane:

 31 maja podczas organizowanego Dnia Dziecka w Reszlu,

7 czerwca na Amfiteatrze w Kętrzynie podczas Imprezy „Żyjmy Zdrowo”,

8 czerwca w Choszczewie z okazji organizowanego Dnia Dziecka,

21 czerwca na Sommerfest w Olsztynie.

Podczas tych wszystkich imprez dzieci zaprezentują dwie bajki, „Kopciuszka” oraz „Czerwonego Kapturka” w wersji polsko-niemieckiej.

Ostatnio zmieniany środa, 08 luty 2017 22:27