Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 703.
Log in

Historyczna wizyta

  • Napisane przez 
  • Dział: Wydarzenia

W piątek 4 kwietnia 2014r po raz pierwszy w historii Stowarzyszenia w Kętrzynie zaszczycili je swoją obecnością Przewodniczący ZNSSK w Polsce z siedzibą w Opolu Pan Bernard Gaida oraz Pani Maria Neumann – Dyrektor ZNSSK w Polsce.

 {gallery type="photogallery" id="191"}

Goście po długiej podróży zostali przywitani ciepłym poczęstunkiem, a w dalszej części mieli okazję zobaczyć przedstawienie dzieci, które przygotowują się do występu na Sommerfest 21.06.2014 w Olsztynie pt. „Czerwony Kapturek”. Po krótkim przywitaniu odśpiewano wspólnie sto lat solenizantom, którzy w tym czasie obchodzili swoje kolejne „18” urodziny. Przewodniczący ZNSSK Pan Bernard Gaida wręczył solenizantom książki „Jahrbuch der Deutschen in Polen 2014”, a następnie przekazał kilka ważnych informacji. Mówił m.in. o potrzebie prowadzenia nabożeństw w języku niemieckim, w kościołach ewangelickich i katolickich. Przedstawił możliwości wprowadzania rozszerzonego nauczania języka niemieckiego w szkołach oraz powiedział jakie korzyści odniesie Burmistrz i szkoły, które wprowadzą nauczanie języka niemieckiego.

Spotkanie przebiegało w ciepłej niemal domowej atmosferze. Trwało do późnych godzin wieczornych, bo jak się Niemcy zagadają to, na czas, ani porę nie zważają.

Zarząd MN z Kętrzyna składa serdeczne podziękowania Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością oraz pragnie serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom spotkania za zaangażowanie i przygotowanie posiłku.

Ostatnio zmieniany środa, 08 luty 2017 22:27