Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 703.
Log in

Słodki czas dla podtrzymania tożsamości kulturowej

  • Napisane przez 
  • Dział: Wydarzenia

W czwartek 27 lutego 2014r. od godziny 14:00 w Siedzibie Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej w Kętrzynie grupa międzypokoleniowa wspólnie przyrządzała tłuste smakołyki.

W tłusty czwartek wszyscy stoją w kolejkach i kupują pączki. Nasza mniejszość postanowiła ten dzień przeżyć zgoła odmiennie. Akcję pieczenia pączków i faworków członkowie MN zaplanowali już w miesiącu styczniu. Każdy uczestnik miał przynieść ze sobą składniki co też i uczynił. Po godzinie 14 nasze panie przebrane w fartuszki rozpoczęły ugniatania i wyrabiania ciasta. Młodzież również współdziałała. Pod okiem fachowych „instruktorek” poznawała przepisy oraz smaki. Biali od mąki, z uśmiechem na twarzach, pełni i zapaleni do nauki i pracy wspólnie szykowali ciasta, piekli faworki i pączki a następnie wspólnie je smakowali.

{gallery type="photogallery" id="183"}

Nasze stowarzyszenie stara się jak najróżnorodniej wspólnie spędzać czas. Bardzo duży nacisk stawiamy na integrację miedzy pokoleniami. Z każdym spotkaniem obserwujemy nawiązujące się przyjaźnie.

Emerytura to koniec aktywności? Przeciwnie – to czas spokojnego realizowania pasji i przekazywania doświadczenia kolejnym pokoleniom.

Ostatnio zmieniany środa, 08 luty 2017 22:27