Log in

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Niemieckie Towarzystwo Oświatowe zaprasza na konferencję

nto

Szanowni Państwo,

wprowadzona w roku 2017 reforma oświaty stawia przed Państwem ogromne wyzwanie i pozostawia wiele otwartych pytań dotyczących zmian jakie zachodzą w nauczaniu języka mniejszości narodowej. Widząc ogrom zapotrzebowania Niemieckie Towarzystwo Oświatowe  wraz z partnerem tj. Regionalnym Zespołem Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i organizuje w dniu

19.09.2017 o godz. 10:00 w Auli Politechniki Opolskiej ul. Waryńskiego 4, 45-047 Opole konferencję na ww. temat.

Niniejsze przedsięwzięcie skierowane jest do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, dyrektorów placówek oświatowych oraz nauczycieli praktyków, którzy w swoich placówkach prowadzą nauczanie  języka mniejszości narodowej.

Wyrażamy przekonanie, iż przedsięwzięcie to pozwoli Państwu uzyskać odpowiedzi na szereg pytań dotyczących zmian jakie wprowadza reforma oświaty. Podczas wydarzenia zaproszeni goście będą mieli okazję odnieść się do wyzwań i obaw jakie niesie ze sobą wprowadzane w życie nowe rozporządzenie dotyczące warunków i sposobu wykonywania przez przedszkola, szkoły i placówki publiczne zadań umożliwiających podtrzymywanie poczucia tożsamości narodowej, etnicznej i językowej uczniów należących do mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności posługującej się językiem regionalnym.

Rejestracji na konferencję należy dokonać online: https://kursy.rcre.opolskie.pl/rejestracja/1025

do dnia 15.09.2017 r.

Zapraszamy do zapoznania się z załączonym programem konferencji. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Subskrybuj to źródło RSS