Log in
Patryk Lisek

Patryk Lisek

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. URL strony:

25 lat współpracy - koncert wiosenny

Związek Niemieckich Stowarzyszeń organizuje 11 maja 2019 o godz. 18.00 w auli Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny koncert wiosenny z okazji jubileuszu 25-lecia podpisania umowy partnerskiej z BdV Landesverband Thüringen. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory śląskich kompozytorów J. Elsnera i K. Dittera von Dittersdorfa ale przede wszystkim będzie można dowiedzieć się o wynikach tej 25 letniej współpracy pomiędzy BdV i VdG.

Serdecznie zapraszamy!

Koncert-25-lat-podpisania umowy - zaproszenie-2.jpg

  • Dział: VdG

Protesty AGDM zakończone sukcesem!

Pozytywna wiadomość dotarła dziś do wszystkich Mniejszości Niemieckich. Grupa Robocza Mniejszości Niemieckich działająca przy FUEN, której przewodniczy Bernard Gaida poinformowała w informacji prasowej o tym, iż poprzednio zablokowane środki w wysokości 1 miliona Euro w budżecie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec na rok 2019 na wspieranie Mniejszości Niemieckich, mogą być przez nie wykorzystywane.

Schlesien Journal 19.03.2019

W ramach naszego cyklu "Hallo DFK" odwiedzimy dziś DFK Gosławice. To wyjatkowe koło. Ma swoją siedzibę w mieście, a nie na wsi, jak większość DFK. W dalszej części programu Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Sląsku Opolskim, spotykał się w marcu z członkami kół DFK z gminy Głogówek. Spotkania takie odbywaja się regularnie raz w miesiącu, za kązdym razem w innej gminie. 

  • Dział: Video
Subskrybuj to źródło RSS