Log in

Delegaci Związku przyjęli ważne rezolucje

  • Napisane przez Anna Scześniok
  • Dział: VdG
Delegaci Związku przyjęli ważne rezolucje Foto: VdG

Podczas 51 Zjazdu Delegatów Związku Niemieckich Stowarzyszeń, który odbył się 9 października 2020 r. na Górze Św. Anny delegaci Związku podjęli bardzo ważne decyzje. Oprócz sprawozdania z działalności delegaci przyjęli trzy nowe organizacje w charakterze członka-kandydata na okres dwóch lat. Nowymi członkami Związku Niemieckich Stowarzyszeń zostali wybrani Związek Mniejszości Niemieckiej w Lęborku, Gdańska Mniejszość Niemiecka oraz Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej. W wyniku głosowania delegaci podjęli również decyzję o skreśleniu Związku Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku z listy członków.

Ponadto delegaci przyjęli rezolucję z okazji 15-lecia ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym oraz rezolucję w sprawie stanu niemieckiego dziedzictwa w Polsce, którego treść załączamy poniżej.

Rezolucja ws. 15 lecia ustawy o mniejszościach 1Rezolucja ws. 15 lecia ustawy o mniejszościach 2Rezolucja ws. stanu niemieckiego dziedzictwa w Polsce skonwertowany 1 1Rezolucja ws. stanu niemieckiego dziedzictwa w Polsce skonwertowany 1 2

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 marzec 2021 15:05