Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 703.
Log in

Nowy Zarząd w Mniejszości Niemieckiej w Kętrzynie

  • Napisane przez 
  • Dział: VdG

W czwartek 30 stycznia 2014r. o godzinie 16:30 w Siedzibie Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej w Kętrzynie przy ulicy Polnej 12 obyło się Walne Zgromadzenie w celu wyboru nowej władzy oraz uhonorowania zasłużonego członka.

W czwartek 30 stycznia po południu na Walne Zgromadzenie przybyło 36 osób, z czego 32 osoby uprawnione do głosowania. Walne Zgromadzenie członków Stowarzyszenia Mniejszości w Kętrzynie odbywało się w bardzo  kulturalnej i przyjemnej atmosferze. Głosowania przebiegały w sposób jednogłośny przez uprawnionych do głosowania członków. Nowym Przewodniczącym Zarządu kętrzyńskiego Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej została pani Sylwia Przespolewska. Na Zastępcę Przewodniczącego Walne Zgromadzenie wybrało Panią Ruzwitę Luszczyk, a Skarbnikiem ponownie, jak w ubiegłej kadencji – została Pani Zofia Lachowska. Na Sekretarza zgłoszono kandydaturę Pana Krzysztofa Szarleja i jednogłośnie przez wszystkich zgromadzonych został on wybrany. Wybory odbywały się w sposób jawny.

{gallery type="photogallery" id="175"}

Poza nowym Zarządem wybrano również nowy skład Komisji Rewizyjnej. Z pośród czterech zgłoszonych kandydatów do Komisji Rewizyjnej ostatecznie weszły trzy osoby wybrane w głosowaniu jawnym większością głosów. Są to:

Pani Helena Oprzyńska-Pacewicz, Pani Beata Tryka oraz Pan Waldemar Heimann.

Kolejnym, istotnym punktem Walnego Zgromadzenia było  uhonorowanie ustępującej po 18 latach ze stanowiska Przewodniczącego MN w Kętrzynie, mianem Honorowego Członka pani Helenie Oprzyńskiej-Pacewicz.

Ostatnio zmieniany środa, 08 luty 2017 22:27