Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 703.
Log in

Projekt pt: „Mniejszości Aktywne Lokalnie”.

  • Napisane przez 
  • Dział: Projekty

W dniach 7-9 czerwca bieżącego roku w Konstancinie-Jeziorna niedaleko Warszawy odbyło się szkolenie pt: „Komunikuj, Promuj, Działaj”, na które przybyli członkowie organizacji mniejszości narodowych z całej Polski.

Od 2 kwietnia 2013r. trwa projekt pt: „Mniejszości Aktywne Lokalnie” realizowany dzięki Fundacji Rozwoju dla Edukacji przy partnerstwie Związku Ukraińców w Polsce. Projekt ten został podzielony na dwa kursy. Pierwszy e-learningowy pt: "Prawa i rola mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce" drugi pt: „Komunikuj, Promuj, Działaj” został podzielony na dwa etapy: e-learningowy oraz stacjonarny. Kursy e-learningowe zostaną zakończone w czerwcu 2013r.

Projekt ten został skierowany do mniejszości narodowych z całej Polski. Czego dowodem było spotkanie w Konstancinie-Jeziorna niedaleko Warszawy. Uczestnicy projektu, którzy bardzo aktywnie udzielali się podczas wykonywania lekcji oraz prac domowych e-learningowych mieli okazję spotkać się na stacjonarnej części szkolenia, które odbyło się w dniach 7-9.06.2013r. W szkoleniu udział wzięło 18 przedstawicieli mniejszości narodowych – białoruskiej, litewskiej, niemieckiej i ukraińskiej. Od Poznania po Kraków i Lublin, i od Śląska Opolskiego po Bielsk Podlaski oraz Mazury.

Celem szkolenia było usystematyzowanie wiedzy o promocji działań organizacji pozarządowych oraz zdobycie wiedzy i przećwiczenie umiejętności z zakresu komunikowania działań społecznych: budowanie czytelnych przekazów promocyjnych, skuteczne komunikowanie się z odbiorcami działań oraz nawiązywanie i prowadzenie współpracy z mediami na poziomie lokalnym. Uczestnicy szkolenia mieli okazję przy dobrej zabawie, w mieszanych grupach tworzyć wizytówki swoich organizacji. Wymieniali się doświadczeniami i działaniami jakie realizują w swoich organizacjach. W centrum uwagi był Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej, podziwiany za działania i rozwiązywania problemów, a przede wszystkim za aktywność członków.

Kolejne szkolenie stacjonarne przewidziane jest na październik 2013, na które wszyscy uczestnicy projektu z niecierpliwością oczekują.

 {gallery type="photogallery" id="87"}

Organizatorem projektu jest:  Fundacja Rozwoju dla Edukacji

Partnerem projektu jest: Związek Ukraińców w Polsce

Informacje o projekcie można znaleźć na stronie: https://www.civicportal.org/dl/

Ostatnio zmieniany środa, 08 luty 2017 22:27