Log in

Hartmut Koszyk wyraził wsparcie dla Minority SafePack

Hartmut Koschyk, pełnomocnik rządu federalnego ds. wysiedleńców i mniejszości narodowych w latach 2014-2017, grupy parlamentarnej CDU/CSU i członek europejskiej partii EPP – Europejskiej Partii Ludowej wyraił swoje wsparcie dla inicjatywy Minority SafePack.

Powiedział m. in.: - Nasz kontynent europejski żyje z różnorodności i bogactwa mniejszości narodowych, ich języków, cech kulturowych i religijnych. I musimy zachować tę różnorodność, która jest naszym bogactwem, także na przyszłość. Dlatego mam nadzieję i życzę sobie, aby udało nam się teraz także przy wsparciu Parlamentu Europejskiego wprowadzić w życie inicjatywę Minority SafePack, a dla nas wszystkich większej ochrony naszych mniejszości narodowych oraz ich języków."

Bernard Gaida, przewodniczący Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, skomentował: - MSPI potrzebuje dzisiaj jasnego wsparcia polityków. Hartmut Koschyk jako Pełnomocnik Rządu Federalnego ds Mniejszości Narodowych czynił to od początku. Tą inicjatywą możemy po raz pierwszy doprowadzić do tego, że w UE polityka mniejszościowa, która współcześnie leży wyłącznie w kompetencjach krajów członkowskich osiągnie poziom wspólnotowy.

Media

Ostatnio zmieniany czwartek, 13 sierpień 2020 21:07