Log in

Kandydaci do PE Andrzej Buła z Opola i Marek Plura z Katowic uzyskali poparcie organizacji Mniejszości Niemieckiej

Kandydaci do PE Andrzej Buła z Opola i Marek Plura z Katowic uzyskali poparcie organizacji Mniejszości Niemieckiej Quelle: Bundesministerium des Innern, für Bau und Heimat

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego Prezydent Federalnej Unii Europejskich Grup Mniejszościowych (FUEN) Pan Loránt Vincze zwrócił się do kandydatów partii/ugrupowań, kandydujących w wyborach do Parlamentu Europejskiego, aby poznać lepiej ich stosunek do problemów polityki wobec mniejszości narodowych, etnicznych i językowych w skali UE. Członkiem FUEN na terenie Polski jest m.in. Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce.

Do zadanych pytań nie odniosła się żadna partia, natomiast w swoim imieniu odpowiedzieli kandydaci Pan Andrzej Buła i Pan Marek Plura oraz uzyskali poparcie regionalnych struktur Mniejszości Niemieckiej. 

W załączniku przedstawiamy deklarację posła do Parlamentu Europejskiego Pana Marka Plura, który odpowiedział na pytania opracowane przez FUEN, porozumienie poparcia kandydata do Parlamentu Europejskiego Pana Andrzeja Buły oraz propozycję i pytania kandytujących w wyborach do Parlamentu Europejskiego:

 

Ostatnio zmieniany środa, 22 maj 2019 11:35