Log in

Posiedzenie wyjazdowe Komisji Sejmowej Mniejszości Narodowych i Etnicznych w województwie Śląskim

W dniach od 6-8 marca 2019 roku odbywa się posiedzenie wyjazdowe Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych w województwie śląskim, w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Przewodniczący ZNSSK Bernard Gaida, Przewodniczący TSKN na Śląsku Opolskim Rafał Bartek, Przewodniczący TSKN woj. śląskiego Marcin Lippa oraz przedstawiciele innych Mniejszości Narodowych brali udział w posiedzeniu, podczas którego rozpatrzona została informacja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracyjnych oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej na temat sytuacji i problemów mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkałych na terenie województwa śląskiego. Następnie zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem ku czci Bohaterów Powstań Śląskich w Nikiszowcu.

IMG-20190306-WA0005.jpg

W dalszej części programu posiedzenia Komisji Sejmowej zaplanowane są rozmowy na temat roli Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w obszarze wsparcia mniejszości niemieckiej w Polsce.

Kolejnego dnia, tj. 07 marca 2019 nastąpi wizyta przedstawicieli Mniejszości Niemieckiej w Zespole Szkół nr 12 w Gliwicach z oddziałem dwujęzycznym oraz drugie posiedzenie Komisji Sejmowej Mniejszości Narodowych i Etnicznych w Rudzie Śląskiej, dotyczące rozpatrzenia informacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Edukacji Narodowej o sytuacji i problemów mniejszości romskiej na terenie województwa śląskiego.

Ostatniego dnia w ramach posiedzenia wyjazdowego Komisji Sejmowej w województwie śląskim odbędzie się wizyta w Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków w Radzionkowie, a następnie złożenie kwiatów pod pomnikiem ofiar obozu w Świętochłowicach Zgodzie.

IMG-20190306-WA0000.jpg

 

Ostatnio zmieniany środa, 06 marzec 2019 14:05