Log in
Anna Hermasz

Anna Hermasz

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

„Razem wzmocnijmy Europę”

Ambasada Niemiec: Informacja Prasowa nr 16/2020

Razem wzmocnijmy Europę

„Za sprawą pandemii COVID-19 Unia Europejska staje w obliczu historycznego wyzwania. Podczas niemieckiej prezydencji w Radzie UE będziemy z całą energią dążyć do tego, abyśmy w perspektywie przyszłych wyzwań razem podjęli stojące przed nami zadanie i na nowo wzmocnili Europę. Bardziej niż kiedykolwiek potrzebne jest teraz połączenie sił oraz jasne wskazanie priorytetów. Niemcy są świadome swojej odpowiedzialności za Unię Europejską” – czytamy we wprowadzeniu do programu prezydencji niemieckiej w Radzie Unii Europejskiej, która rozpoczyna się dzisiaj, 1 lipca 2020 r.

Załączony program (w trzech wersjach językowych) zawiera tematy przewodnie oraz strategiczne cele prezydencji, wskazuje i analizuje drogi ich realizacji. Zachęcamy do lektury!

Polecamy Państwu również stronę internetową prezydencji https://www.eu2020.de/

Pliki do pobrania:

Lato z Bilingua

Serdecznie zapraszamy do udziału w kampanii „Lato z Bilingua”. Czekamy na Was w poniedziałki od 10:00 do 12:00 i we wtorki od 14:00 do 16:00. Oferujemy animacje językowe dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Każde spotkanie będzie ciekawą przygodą na inny temat. Z nami wybierzesz się
w piękna podróż po świecie baśni, poznasz przyjaznych piratów oraz niezwykłe zwierzęta i miasta z różnych zakątków świata. Będziemy wspólnie grać, śpiewać, tworzyć, a przy tym uczyć się niemieckiego. Zgłoszenia na : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Plakat Sommer mit Bilingua

Kontakt:

Karolina Syga

Managerka projektów

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

tel.: 77 4079521

Wybory do Zarządu BJDM!

Zgodnie z uchwałą Zarządu w dniu 15 maja 2020 powołano Komisję ds. Delegatów. W dniu wczorajszym, 21 maja 2020, Komisja podjęła decyzję o terminach Spotkań Wyborczych Zarządów Kół Terenowych Województwa Śląskiego i Opolskiego oraz terminie Rady Delegatów Związku.

Spotkania Wyborcze odbędą się online w dniach:
– Województwo Śląskie: 04.06.2020, 18:00
– Województwo Opolskie: 05.06.2020, 18:00

Termin Rady Delegatów ustanowiono na 05.07.2020 r.
O kolejnych decyzjach Komisja będzie informować w zakładce Wybory 2020.

W skład Komisji wchodzą:
– Dominik Duda
– Katrin Koschny
– Oskar Zgonina

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie

Subskrybuj to źródło RSS