Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 703.
Log in

Kursy sobotnie w MN w Kętrzynie

  • Napisane przez 
  • Dział: Oświata

W sobotę 22 marca o godzinie 11:00 w siedzibie Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej przy ul. Polnej 12 w Kętrzynie rozpoczęły się Sobotnie Kursy.

Nowe wyzwanie i pełne zadowolenie. To spotkało MN z Kętrzyna, kiedy to w sobotę 22 marca po raz pierwszy rozpoczęły się Sobotnie Kursy. Tego dnia w naszej siedzibie dzieci wraz z rodzicami mieli okazję wspólnie pod opieką nauczycieli poprzez zabawę poznawać i oswajać się z językiem niemieckim. Pierwszego dnia sobotnich kursów dzieci wykonały 25 kartek wielkanocnych i tym samym dowiedziały się jak obchodzone są święta Wielkanocne w Niemczech. Miały również okazję napisać po niemiecku „Wesołych Świąt” oraz życzenia Wielkanocne. Zarząd już z ogromną satysfakcją i przyjemnością przygotowuje się do kolejnego dnia Sobotnich Kursów.

{gallery type="photogallery" id="187"}

Na sobotni kurs zapisało się 15 dzieci chętnych poznać i uczyć się języka niemieckiego. Kursy będą odbywały się w każdą sobotę od godziny 11:00 do 14:00 włącznie do 7 czerwca (nie licząc świąt). Do realizacji sobotnich kursów włączył się cały zarząd oraz pozostali członkowie, w tym seniorzy, którzy chcą aby nasza organizacja wspólnie przeżywała miłe chwile i przełamywała strach i lęk przed znajomością języka niemieckiego.

Zarząd MN z Kętrzyna oprócz Sobotnich Kursów realizuje również 4 inne projekty, w tym:

„Opowiem Ci bajkę”, „Niemiecki z przymrużeniem oka”, „Wielkanocne Bastlowanie” finansowane przez Gminę Miejską Kętrzyna reprezentowaną przez Krzysztofa Hećmana Burmistrza Miasta Kętrzyn oraz „Konkurs recytatorski wybitnych poetów niemieckich” finansowany przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wszystkie projekty przybliżają dzieci oraz młodzież do języka niemieckiego, przełamują stereotypy dotyczące trudności w nauce języka niemieckiego i rozbudzają zainteresowanie kulturą niemiecką.

Ostatnio zmieniany środa, 08 luty 2017 22:27