Log in

PROJEKT „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

W dniach 19-24 sierpnia br. w Rowach w gminie Ustka w woj. pomorskim realizowany jest projekt „Ocalić od zapomnienia”, w którym udział bierze 20 uczestników z Mniejszości Niemieckiej z różnych regionów Polski oraz dwóch pracowników Związku Niemieckich Stowarzyszeń w Polsce (ZNSSK), pełnomocnik ds. młodzieży, Beata Sordon i Magdalena Lemańczyk, koordynator ZNSSK na obszar województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Celem projektu są m.in. prace porządkowe na cmentarzu w Rowach, które prowadzone będą od wtorku. Podczas nich uczestnicy będą prowadzić dokumentację fotograficzną oraz pisemną nagrobków, w których towarzyszyć będzie p. Zbigniew Łukaszewski, członek Stowarzyszenia Orzeł z Ustki.

W następnych dniach przewidziane jest m.in. zwiedzanie Rowów, bunkrów Blüchera w Ustce.

W piątek, 23 sierpnia odbędzie się wieczór historii, który sfinansowany jest ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Uczestniczyć w nim będzie przewodniczący Związku Niemieckich Stowarzyszeń w Polsce, Bernard Gaida, Przedstawiciel Konsulatu Generalnego RFN w Gdańsku, Pani sołtys Rowów, Jadwiga Fudala, przedstawiciele Gminy Ustka, Stowarzyszenia Orzeł, Mniejszość Niemiecka ze Słupska oraz z Koszalina. Wieczór rozpocznie się o godz. 17.00.

Uczestnicy projektu przedstawią swoje prace i dokonania z całego tygodnia.

Kopia Projekt OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA 1 1

received 469346510283779received 474062650082876

Ostatnio zmieniany czwartek, 22 sierpień 2019 15:36