Log in

Lipcowy Mitteilungsblatt

Mitteilungsblatt

Tematy z aktualnego wydania Mitteilungsblatt.
Wszystko, co mamy najlepszego – Letnie festyny niemieckie odbywały się już w Olsztynie, Olsztynku, Mrągowie, Giżycku, ale najbardziej odpowiednim miejscem dla nich jest Ostróda, od czasu, gdy goszczą w amfiteatrze. Dlaczego najbardziej odpowiednim? Bo nad samym malowniczym Jeziorem Drwęckim. Trudno o bardziej letnie, czyli wakacyjne miejsce, szczególnie, gdy dopisuje pogoda.
Sportowy początek wakacji – Dla nich wakacje zaczęły się zaraz po ostatnim szkolnym dzwonku i to od razu od atrakcyjnego wyjazdu. 70 młodych ludzi już w piątek 23 czerwca spotkało się w Mrągowie na 5. Letniej olimpiadzie młodzieży niemieckiej.
Śpiewać w języku obcym i własnym – Miejscem rywalizacji 11. konkursu piosenki niemieckiej, który odbył się 9 czerwca, była sala koncertowa ostródzkiego zamku. Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej „Jodły” w Ostródzie wspólnie z Ostródzkim Centrum Kultury.
Mazur z wyboru – Niedawno ukazała się książka „Dziedzictwo Prus Wschodnich“, poświęcona problematyce historycznych losów i przemian społecznych na terenie Prus Wschodnich, relacjom narodowościowym na Warmii i Mazurach po 1945 roku oraz wybitnym mazurskim twórcom. Z jej autorem profesorem Andrzejem Saksonem rozmawiał Alfred Czesla.
Jeżeli praca klasowa, to… w Bawarii – Już po raz trzeci 22 uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy i 22 z Zespołu Szkół Zawodowych w Mrągowie udało się na wyjazd studyjny do Bawarii. Dlaczego?
Do trzech razy sztuka? – Chociaż w Olsztynku nie brakuje zainteresowanych nauką języka niemieckiego, a na jej zorganizowane dostępne są fundusze, może się okazać, że po wakacjach nie rozpocznie się kolejny kurs. Co jest tego powodem?
Szczegóły dotyczące powyższych tematów i wiele więcej znajdziecie Państwo w lipcowym wydaniu Mitteilungsblatt.