Log in

Dziś w Wochenblatt.pl – 10 marca

Tematy z dzisiejszego wydania gazety Niemców w Polsce. W Wochenblatt.pl z 10 marca przeczytacie Państwo między innymi relacje z „Wielkiego Ślizgania”, spotkania Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych, wydarzeń sportowych, felietony i wiele więcej.

Fantastyczna inicjatywa – To był sukces na całej linii: Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej zebrał w ramach akcji charytatywnej „Wielkie Ślizganie” 1600 złotych i 5 euro. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną dla Aleksa z Krapkowic.
Nie tylko pieniądze – Komisja Wspólna Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych spotkała się 1 marca po raz pierwszy w tym roku. Do omawianych tematów należało przede wszystkim finansowanie mniejszości, dyskutowano jednak także o współudziale tych społeczności w projektach z okazji obchodów 100.rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Nieskonsumowane zaproszenie – Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim zostało zaproszone do przystąpienia do mediacji pomiędzy gminą Dobrzeń Wielki a miastem Opole.
Bestseller o mniejszości? – Żona niemieckiego ambasadora w Polsce Olivia Nikel planuje napisanie kryminału.
Tusk – opcja niemiecka? – Przewodniczący zarządu ZNSSK Bernard Gaida pisze o sytuacji w polityce europejskiej.
Kompromitacja – Także poseł Ryszard Galla zajmuje się tematem wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.
Możemy odetchnąć z ulgą? – Redaktor naczelny Rudolf Urban pisze o mowie nienawiści w internecie.
Mistrz coraz bliżej 27 korony – Relacja z 23 kolejki Bundesligi.
Rydzek – niepobita klasa! – Niemiecki sportowiec zdobył podczas mistrzostw świata w Lahti cztery złote medale.
Niebezpieczeństwo minęło – Senat wycofał z Sejmu projekt nowej „ustawy pomnikowej”.

Szczegóły dotyczące powyższych tematów i wiele więcej przeczytacie Państwo w wydaniu Wochenblatt.pl z 10 marca.