Log in
Anna Hermasz

Anna Hermasz

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKRUTACJA DO PROJEKTU „DEUTSCH AG” ZOSTAŁA PRZEDŁUŻONA!

Zachęcamy do udziału w projekcie "Deutsch AG". Termin rekrutacji upływa 15.07.2020 r.

Projekt skierowany jest do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych, w których w VI klasie nauczany był język niemiecki jako język mniejszości narodowej. W ramach projektu proponujemy dwie dodatkowe lekcje języka niemieckiego tygodniowo, w formie kursu językowego realizowanego na terenie szkoły po zajęciach lekcyjnych. Dzięki udziałowi w dodatkowych zajęciach językowych dzieci mogą polepszyć swoją znajomość języka oraz poznać nowe ciekawostki krajoznawcze, historyczne i kulturalne krajów niemieckojęzycznych.

Od września 2020 r. zapraszamy do udzaiłu w projekcie „Deutsch AG” zarówno uczniów klas VII, jak i klas VIII.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

Karta zgłoszenia szkoły do udziału w projekcie: 

Zgłoszenie udziału dziecka:

Kontakt do koordynatorów regionalnych:

Schlesien Journal 07.07.2020

W dzisiejszym programie Schlesien Journal odwiedziliśmy najstarszy młyn w Polsce- młyn Hilberta w Dzierżonowie. Obecnie jest muzeum.

  • Dział: Video

Pielgrzymka Mniejszości Niemieckiej do Barda Śląskiego

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pielgrzymce mniejszości niemieckiej do Barda Śląskiego, która odbędzie się już 12 lipca 2020 roku. Msza św. w języku niemieckim rozpocznie się o godz. 12.15, łącznie z transmisją na żywo. Znajdą ją Państwo po kliknięciu w link:

Apel Zarządu Związku dot. II tury wyborów prezydenckich w Polsce

W najbliższą niedzielę odbędzie się II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Ze względu na powagę sytuacji Zarząd Związku Niemieckich Stowarzyszeń apeluje i zachęca, w tym społeczność mniejszości niemieckiej, aby przy wyborze dokonanym 12 lipca br. mieli Państwo na względzie ważne dla naszego środowiska wartości, którymi powinien się cechować przyszły Prezydent RP. Nasz wybór zadecyduje o tym, w jakim kierunku będzie się rozwijała Polska w najbliższych latach.

Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z pełną wersją pisma.

odezwa PL 1odezwa PL 2

Subskrybuj to źródło RSS