Wiadomości

 • Dodano: 20 marzec 2017, 14:37 Schulz oficjalnie nowym szefem SPD

  W niedzielę były przewodniczący Parlamentu Europejskiego został wybrany przez partyjnych delegatów nowym przewodniczącym SPD.

 • Dodano: 20 marzec 2017, 13:00 Mniejszość Niemiecka spotkała się z przedstawicielami Bundestagu

  Reprezentanci władz Mniejszości Niemieckiej spotkali się w piątek z trójką posłów do Bundestagu.

 • Dodano: 20 marzec 2017, 12:26 Nowa siedziba DFK Bytom

  Nowy lokal bytomskiej mniejszości niemieckiej został otwarty wczoraj przy ulicy Powstańców Warszawskich. Dotychczasowa siedziba DFK znajdowała się przy ulicy Piekarskiej.

 • Dodano: 19 marzec 2017, 17:15 Zebranie ZSNWiM

  Wczoraj i dziś odbyło się w Mrągowie zebranie Związku Stowarzyszeń Niemieckich Warmii i Mazur. Więcej na ten temat przeczytacie Państwo w najbliższych dniach na Portalu Niemców w Polsce.

 • Dodano: 17 marzec 2017, 12:18 Dziś w Wochenblatt.pl – 17 marca

  Tematy z dzisiejszego wydania gazety Niemców w Polsce.

 • Dodano: 16 marzec 2017, 12:01 Praca w TSKN

  Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim poszukuje osoby na stanowisko specjalisty ds. kultury, edukacji i młodzieży.

Blog: Bernard Gaida

 • Dodano: 22 marzec 2017, 13:28

  Kolumna > Bytom

  Pamiętam sprzed laty spotkanie autorskie z Henrykiem Wańkiem autorem ważnego dzieła „Finis Silesiae”. Wypowiedział on wtedy słowa, że Śląsk bez niemieckiej kultury jest tylko nazwą geograficzną. Rugowanie z jego krajobrazu owej niemieckości jest więc w istocie pozbawianiem go jego unikatowej podmiotowości. Zobrazował to znikającym w Polsce minionym pięknem Bytomia, który był klejnotem Górnego Śląska. Niedzielne popołudnie w Bytomiu mi o tym przypomniało. Ulice zabudowane kamienicami o przepięknych fasadach, teraz najczęściej zniszczone, niektóre opuszczone czy przeznaczone do rozbiórki,...

 • Dodano: 15 marzec 2017, 10:23

  Kolumna > „Nie pozwólmy, by nam skradziono nadzieję…”

  Właśnie mijają cztery lata od wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. Przyzwyczailiśmy się do tego, że Franciszek zaskakuje tak bardzo, że niektórych już to przestało zaskakiwać. Ograniczamy się do medialnych fragmentów, które przytaczają najczęściej ci, którzy Kościołowi nie najlepiej życzą i sami nie są z nim związani. Gorzej, kiedy media czy ludzie Kościoła wdają się także we fragmentaryczne utarczki na temat jego nauczania, a zwłaszcza, jeśli wyciągają z niego tylko to, co pozostaje w ich mniemaniu zgodne z „prawdziwym” nauczaniem Kościoła, a krytykują lub pomijają to, czego nie...

Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń

Organizacje

Ostatnio komentowane