Wiadomości

 • Dodano: 22 luty 2017, 06:42 Pomniki dalej zagrożone?

  Wniosek marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego o wycofanie z Sejmu projektu ustawy o rozbiórce pomników propagujących komunizm i totalitaryzm, został odrzucony. Tym samym dalej mogą wejść w życie kontrowersyjne przepisy zaliczające do ustrojów totalitarnych „militaryzm pruski, rosyjski i niemiecki”. Szczegóły przeczytacie Państwo w dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej.

 • Dodano: 21 luty 2017, 09:52 Zaglądaliście już kiedyś do DAZ?

  W tym roku obchodzimy 25-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Kazachstanem i Republiką Federalną Niemiec. Z tej okazji Deutsche Allgemeine Zeitung, jedyna niemieckojęzyczna gazeta w Środkowej Azji, odświeżyła swoją obecność w internecie. Tutaj możecie zajrzeć do aktualnego wydania DAZ.

 • Dodano: 21 luty 2017, 09:08 Niemiecki cmentarz w Gostkowie uratowany

  W Gostkowie cmentarz ewangelicki został zakupiony przez dwie z mieszkanek miejscowości i obecnie znajduje się pod opieką fundacji. Dzięki temu nekropolia zmieniła się nie do poznania. Może takie rozwiązanie należałoby rozważyć wobec podobnych pamiątek z naszej przeszłości? Cały materiał możecie Państwo zobaczyć tutaj.

 • Dodano: 20 luty 2017, 11:44 Inkluzja i indywidualizacja ćwiczeń na lekcji języka niemieckiego

  W ramach programu doskonalenia nauczycieli DELFORT zapraszamy na warsztaty "Inkluzja i indywidualizacja ćwiczeń na lekcji języka niemieckiego". Warsztaty odbędą się 6 marca w godz. 16.00-19.00 w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, ul. Powstańców Śl. 19. Więcej warsztatów również w innych rejonach kraju na stronie programu DELFORT.

 • Dodano: 20 luty 2017, 09:49 NTKS Wrocław zaprasza na spotkanie w ramach Kawiarni Językowej!

  Spotkanie rozpocznie się w czwartek o 18:00.

 • Dodano: 20 luty 2017, 09:37 SPD dalej na czele

  Spiegel Online i Zeit Online opublikowały wczoraj wyniki sondażu instytutu Emnid.

Blog: Bernard Gaida

 • Dodano: 21 luty 2017, 10:14

  Kolumna > Stolica Śląska

  Niedawno miałem okazję zwiedzić w Pałacu Królewskim we Wrocławiu wystawę „1000 lat Wrocławia”. Wystawa budzi respekt i pozwala zobaczyć całą historię, która w swej większości jest niemiecką historią. Tak więc widzimy tam nie tylko Tryptyk Duerera, czyli wspaniały rzeźbiony ołtarz, ale kilkadziesiąt metrów dalej dzieła Lucasa Cranacha czy wreszcie jedno z pierwszych wydań Pisma Świętego z komentarzami Martina Lutra. Znajdujemy szyld miejskiej biblioteki publicznej z 1697 roku, co niewątpliwie świadczy o poziomie cywilizacyjnym miasta, w którym osobom uboższym nie mogącym pozwolić sobie na...

 • Dodano: 15 luty 2017, 08:48

  Kolumna > Strategia

  W dzisiejszym skomplikowanym świecie planowanie nie jest zaletą lecz koniecznością. Staje się ono koniecznością zwłaszcza w organizacjach, w których gromadzą się tysiące ludzi. Niemcy w Polsce taką strukturę posiadają, nawet jeśli na co dzień jej czasem nie dostrzegamy. Na Górnym Śląsku czasem widać nasze DFK w bliskiej każdemu okolicy, ale już na Pomorzu, Dolnym Śląsku czy Warmii z Mazurami często są one mniej widoczne. Dlatego dobrze jest przypomnieć, że takich siedzib naszej organizacji jest około 500 w Polsce. Grupuje się w nich kilkadziesiąt tysięcy ludzi, a kolejni korzystają z...

Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń

Organizacje

Ostatnio komentowane