Log in
Wydarzenia
Anna Hermasz
16

Zaproszenie na konferencję Niemiecki ma znaczenie

Szanowni Państwo, specyfika regionu opolskiego sprawia, iż teren ten jest atrakcyjną lokalizacją pod względem gospodarczym, inwestycyjnym i kulturowym. Bliskość strategicznych arterii komunikacyjnych... read more..

Młodzież
Anna Hermasz
27

Finał projektu „Jugendbox”

23 listopada 2019 o godz. 11.00 oraz 24 listopada 2019 o godz. 11.00 w Domu Kultury w Głogówku, ul. a Batorego 10, 48- 250 Głogówek odbędzie się festiwal teatralny w języku niemieckim -... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
66

Podiumsdiskussion "Multikulturalismus - Interkulturalismus als Herausforderung für Breslauer"

Am 25. November organisiet das Instifut für Auslandbeziehungen (Ifa) im Europahaus (Dom Europy), ul. Widok 10 in Breslau in der Zusammenarbeit mit Vertretern der Stadtverwaltung (Zentrum WCRS), der St... read more..

Video
Anna Hermasz
74

Schlesien Journal 12.11.2019

W Schlesien Journal odwiedzamy koło DFK Zdzieszowice. Podato informujemy o śmierci Bruno Kosaka, byłego posła na Sejm RP, który reprezentował Mniejszość Niemiecką. ... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
111

TSKN ZAINAUGUROWAŁO KAMPANIĘ WIZERUNKOWĄ „MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA MA WARTOŚĆ!/ DEUTSCHE MINDERHEIT HAT WERT!"

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim zainaugurowało kampanię wizerunkowo-promocyjną Mniejszości Niemieckiej pt.: „Mniejszość Niemiecka ma wartość! / Deutsche Minderheit hat Wert... read more..

Historia
Anna Hermasz
502

Krzyżowa: 30 lat po historycznej Mszy Pojednania

30 lat temu ówczesny premier RP Tadeusz Mazowiecki i kanclerz Niemiec Helmut Kohl spotkali się w dolnośląskiej Krzyżowej na nabożeństwie, które później przeszło do historii pod nazwą Mszy Pojednania. ... read more..

Blogi
Bernard Gaida
109

Ważne miejsca

Kultura, która nas łączy, ma różne warstwy, a jedną z nich są miejsca. Niewątpliwie jednym z najważniejszych miejsc na Śląsku jest Trzebnica, gdzie spoczywa św. Jadwiga, patronka Śląska. Ta urodzona w... read more..

Polityka
Anna Hermasz
194

Grupa Robocza Mniejszości Niemieckich uchwaliła w Berlinie dwie rezolucje

Dnia 7.11.2019 r, w trakcie obrad Grupy Roboczej Mniejszości Niemieckich (AGDM) w Berlinie, przedstawiciele mniejszości niemieckich z 19-stu krajów Europy oraz krajów byłego Związku Radzieckiego jedno... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
187

Bernard Gaida ponownie wybrany na Przewodniczącego Grupy Roboczej Mniejszości Niemieckich (AGDM)!

5 listopada 2019 r., w ramach 28. Posiedzenia Grupy Roboczej Mniejszości Niemieckich w Europie przy FUEN w Berlinie, p. Bernard Gaida został ponownie wybrany na Przewodniczącego Grupy Roboczej Mniejsz... read more..

Video
Anna Hermasz
131

Schlesien Journal 05.11.2019

15 lat Polski w Unii Europejskiej było tematem tegorocznego Seminarium Śląskiego, które odbyło się w Kamieniu Śląskim (DWPN). Festiwal Teatrów Niemieckojęzycznych organizowany przez stowarzyszenie Pro read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
187

Zaproszenie na kolejne konferencje "100 lat Bauhausu"

13 listopada o godz. 13:00 na Politechnice Wrocławskiej, ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 40, budynek H-14 oraz 26 listopada 2019 r. o godz. 13:00 na Politechnice Śląskiej, Wydział Architektury, ul. Strzody read more..

Polityka
Anna Hermasz
164

28. Posiedzenie Grupy Roboczej Mniejszości Niemieckich (AGDM) w Berlinie

We wtorek tj. 5.11.2019 rozpoczęło się 28. Posiedzenie Grupy Roboczej Mniejszości Niemieckich (AGDM), które potrwa do czwartku 7 listopada. Coroczne spotkania wykorzystywane są między innymi w celu sp... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
430

Zmarł Bruno Kosak

W latach 2005-2009 był członkiem Zarządu Związku Niemieckiech Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce. Natomiast latach 1996-2005 również był członkiem a od roku 2000 Przewodniczącym Komisji Rewi... read more..

Projekty
Anna Hermasz
160

Warsztaty młodzieżowe „O historii i tożsamości na Górnym Śląsku”

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce zapraszają uczniów klas 7 i 8 oraz szkół średnich do udziału w projekcie „O historii i tożsamośc... read more..

Projekty
Anna Hermasz
155

Szkolenie dla członków/członkiń Mniejszości Niemieckiej 16-17 listopada 2019 r. w Kędzierzynie-Koźlu!

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z partnerami zapraszają na dwudniowe warsztaty w dniach 16-17 listopada 2019 r. w Kędzierzynie-Koźlu. Szkolenie dla członków/członkiń DFK16-17 listopada 20... read more..

Projekty
Anna Hermasz
113

Kurs lektorski: 15-17 listopada (piątek – sobota – niedziela) 2019 r.

Od 15 do 17 listopada 2019 r. w domu pielgrzyma na Górze św. Anny odbędzie się niemieckojęzyczny kurs dla lektorów. Rozpoczęcie: piątek o godz. 18.00. Zakończenie: niedziela o godz. 13.00 Oferta... read more..

Video
Anna Hermasz
182

Schlesien Journal 29.10.2019

Dziś przedstawiamy Państwu młodego Ślązaka Adama Kubika, który pochodzi z Różniatowa koło Strzelec Opolskich i od kilku lat prowad... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
335

Życzenia z okazji Święta Reformacji

Święto Reformacji obchodzą 31 października ewangelicy na całym świecie. Przypada ono w dniu wywieszenia w 1517 r. przez Marcina Luthra na drzwiach Kościoła Zamkowego w Wittenberdze słynnych 95 tez prz... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
427

Przegląd Filmów. Tydzień Filmu Niemieckiego

Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu organizuje Tydzień Filmu Niemieckiego, który w Opolu odbędzie się w dniach od 25 listopada do 01 grudnia 2019 roku. Przegląd tegorocznej edycji TFN w Opolu otwo... read more..

VdG
Anna Hermasz
248

Trzecie spotkanie koordynacyjne w Bydgoszczy MN w rejonie północno-zachodnim

W miniony weekend (25-27.10.2019) odbyło się trzecie spotkanie koordynacyjne w Bydgoszczy Mniejszości Niemieckiej w rejonie północno-zachodnim. Celem tego dwudniowego spotkania było przekazanie inform... read more..

VdG
Patryk Lisek
3066

ZNSSK w Polsce poszukuje pracownika na stanowisko konsultant ds. oświaty

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce poszukuje pracownika na stanowisko  konsultant ds. oświaty Do zadań na stanowisku będzie m in. należało: - gromadzenie oraz ... read more..

Video
Anna Hermasz
332

Schlesien Journal 22.10.2019

Rozmowa z Bernardem Gaidą, przewodniczącym Związku Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce i kandydatem na posła na temat wyniku wyborczego KWW Mniejszość Niemiecka. Fundacja Rozwoju Śląska rozda... read more..

Polityka
Anna Hermasz
384

Die Rede von Herrn Bernard Gaida bez. Jahresplanungsgespräche der deutschen Mindderheit in Warschau

Die Rede von Herrn Bernard Gaida während der Jahresplanungsgespräche bez. AA-Mittel für das Jahr 2020, hat am 17. Oktober in der Deutschen Botschaft in Warschau stattgefunden. Sehr geehrter... read more..

Blogi
Bernard Gaida
350

Życie bez goryczy utraty

Dzisiejszy felieton piszę w sporym dysonansie. We wtorek, zamiast być na Seminarium Śląskim, wyjeżdżam do Warszawy na posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych. Ze standardowego posi... read more..

Polityka
Anna Hermasz
356

LXVIII posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych w Warszawie

Wczoraj w Warszawie odbyło się spotkanie strony mniejszościowej przed LXVIII posiedzeniem Komisji Wspólnej Mniejszości Narodowych i Etnicznych pod kierunkiem Współprzewodniczącego Komisji Grzegorza Ku... read more..

Regiony
Anna Hermasz
2902

12 Niemiecko-Polski Kongres Polityki Komunalnej „Mniejszości Narodowe w Rzeczypospolitej”

W dniach 19-20 października 2019 r. w Hotelu Warmińskim w Olsztynie odbył się 12-sty Niemiecko-Polski Kongres Polityki Komunalnej dla przedstawicieli polskich samorządów i wschodniopruskich wspólnot. ... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
300

Dorota Stempowska otrzymała Złotą Odznakę Honorową

Związek Wypędzonych odznaczył Panią Dorote Stempowską, Przewodniczącą Niemieckiego Towarzystwa Społeczo-Kulturalnego w Wałbrzychu Złotą Odznaką Honorową. Podczas 17-stego polsko-niemieckiego spotkania... read more..

Video
Anna Hermasz
419

Schlesien Journal 15.10.2019

Relacja z JugendFestivaluMłodych w Opolu podczas którego spotkała się młodzież mniejszości niemieckiej. Festiwal zorganizował Związek Niemieckich Stowarzyszeń – VdG. Grupa teatralne z Lidzbarka Warmiń... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
650

Coroczne rozmowy dotyczące planowanych działań na rok 2020 w Warszawie

W dniu dzisiejszym w Ambasadzie Niemiec odbywają się coroczne rozmowy dotyczące planowanych działań na rok 2020. W spotkaniu uczestniczą członkowie Zarządu oraz pracownicy Związku Niemieckich Stowar... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
365

Koncert Finałowy Konkursu SuperStar

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim zaprasza wszystkich chętnych do przybycia na Koncert Finałowy Konkursu Piosenki Niemieckiej SUPERSTAR, który odbędzie się 19 października 20... read more..

Wyników 1 - 30 z 4718