Log in
Wydarzenia
Patryk Lisek
98

Zaproszenie na VI Festiwalu Kultury Mniejszości Niemieckiej także w Gazecie Wyborczej!

Także w Gazecie wyborczej oraz w tramwajach i autobusach znajdziecie zaproszenie na VI Festiwal Kultury Mniejszości Niemieckiej! To już w tą sobotę! Serdecznie wszystkich zapraszamy!  ... read more..

Blogi
Bernard Gaida
57

AGDM zacieśnia wspólnotę

Piszę ten tekst w pociągu, wracając z Berlina, gdzie w małym gronie spotkaliśmy się, by porozmawiać o strategii pracy AGDM, czyli Grupy Roboczej Mniejszości Niemieckich w Europie i krajach na terenie ... read more..

Wydarzenia
VdG
7737

VI Festiwal Kultury Mniejszości Niemieckiej

Już 22 września 2018 Wrocław stanie się stolicą Niemców w Polsce. Największe wydarzenie kulturowe mniejszości niemieckiej zaprasza na występy grup młodych wschodzących gwiazd niemieckojęzycznej sztu read more..

Wydarzenia
Patryk Lisek
122

Konwencja KWW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

Przemówienie R. Bartka podczas konwencji KWW Mniejszość Niemiecka (Qwelle:mniejszoscniemiecka.eu) oraz relacja video. Szanowni Państwo to wielki dzień! Es ist so weit! Wspólnie po miesiącach solidn... read more..

VdG
Patryk Lisek
628

ZNSSK w Polsce poszukuje pracownika na stanowisko konsultant ds. oświaty

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce poszukuje pracownika na stanowisko  konsultant ds. oświaty Do zadań na stanowisku będzie m in. należało: - gromadzenie oraz ... read more..

Wydarzenia
Patryk Lisek
139

Informacja prasowa – Dzień Ojczyzny

Presseinformation Tag der Heimat   FotoQuelle: Hessische Staatskanzlei Tag der Heimat Tag der Heimat Tag der Heimat Tag der Heima read more..

Wydarzenia
Patryk Lisek
129

Dzień Ojczyzny w zamku Biebrich w Wiesbaden

W niedzielę, 19 września 2018 r. Przewodniczący ZNSSK w Polsce p. Bernard Gaida wziął udział w obchodach Dnia Ojczyzny „Tag der Heimat” w Wiesbaden, gdzie wygłosił przemówienie u boku premiera p. Volk... read more..

Projekty
Beata Sordon
661

„Ich liebe die Sprache” – konkurs literacki

VdG pragnie zaprosić serdecznie wszystkich członków projektu Ich liebe die Sprache do wzięcia udziału w konkursie literackim. Celem tego projektu jest promowanie języka niemieckiego w codzienn... read more..


Wydarzenia
Patryk Lisek
138

W dwóch światach – 25 niemieckich historii

Taki tytuł nosi wystawa przygotowana przez Grupę Roboczą Mniejszości Niemieckich która została w wtorek tj. 11.09.2018r uroczyście otwarta w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego „Ostrówek”. ... read more..

Wydarzenia
Patryk Lisek
285

„Europa po Wielkiej Wojnie” – XXIII Seminarium Śląskie już pod koniec października!

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz ze Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce oraz innymi partnerami projektu serdecznie zaprasza w dniach 23-25 października 2018 r. na ... read more..

Blogi
Bernard Gaida
139

Wybory samorządowe

No i zaczęła się kampania wyborcza. Kampania, która teoretycznie odbywa się najbliżej każdego obywatela i powinna nas z wszystkich kampanii i wyborów najżywiej interesować. Na listach w województwie o... read more..

Video
Patryk Lisek
149

Schlesien Journal 04.09.2018

Historyk Robert Horning-Wistuba donosi o kolekcji sztuki Maxa Pinkusa z Prudnika na Górnym Śląsku. Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zorganizował wyjazd studyjny "Ukryta historia na cmentarzach Górnoś... read more..

Młodzież
Patryk Lisek
185

Ze stolicy do Opola

Mam na imię Zuzanna, pochodzę z Warszawy i przyjechałam do Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Opolu, by poznać i zrozumieć funkcjonowanie Mniejszości Niemieckiej jako organizacj... read more..

Wydarzenia
Ryszard Karolkiewicz
525

Wystawa "W dwóch światach - 25 niemieckich historii"

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie sie 11 września 2018 o godz. 17:00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego „Ostrówek”. Jeszcze nigdy dotąd nie zdarzyło się, aby mniejszości niemieckie ws... read more..


Blogi
Bernard Gaida
316

Śląska trauma

Rekonwalescencja daje możliwość obcowania z kulturą w szerszym zakresie niż na co dzień. Udało mi się więc przeczytać kilka książek, a wczoraj obejrzeć ciekawy film. Zaległa książka to powieść autobio... read more..

Video
Patryk Lisek
225

Schlesien Journal 28.08.2018

Niemcy ze Śląska odbyli pielgrzymkę do Wambierzycw drugą niedzielę sierpnia. Odwiedzamy kolej wąskotorową w Rudach.... read more..

Oświata
Ryszard Karolkiewicz
263

Lehrbuch Niko 3 vor dem Schulstart bereits in den Schulen

Der 3. Teil des Lehrwerks Niko für Deutsch als Minderheitensprache kommt auf den Markt. Das Oppelner Bildungskuratorium fordert seine Schulen auf, die kostenlosen Exemplare beim Kuratorium abzuholen. ... read more..

Projekty
Patryk Lisek
199

DAAD nowa oferta stypendialna na rok akademicki 2019/2020 - Broszura

Program stypendialny skierowany jest do studentów, absolwentów, doktorantów oraz naukowców z polskich uczelni. DAAD - Broszura... read more..

Polityka
Patryk Lisek
477

Poznajemy kandydatów – „jedynek” Mniejszości Niemieckiej w wyborach samorządowych

21 sierpnia został zarejestrowany największy obywatelski komitet wyborczy w regionie - KWW Mniejszość Niemiecka a zaś w środę 22.08.2018r. podczas konferencji prasowej zaprezentowali swoich kandydatów... read more..

Video
Patryk Lisek
159

Schlesien Journal 21.08.2018

ELOm projekt szkoleniowy dla młodzieży mniejszości niemieckiej, organizowany przez HDPZ i liderów projektów szkoleniowych. Ponadto rozmowa z Katrin Koschny, przewodniczącą BJDM na temat zainteresowani... read more..

Regiony
Patryk Lisek
1791

Zmarł Otto Heinek

Ze smutkiem informujemy, iż w dniu dzisiejszym tj. 20 sierpnia 2018 po długiej chorobie zmarł Otto Heinek, Przewodniczący Samorządu Niemców na Węgrzech. Otto Heinek urodził się 6 lutego 1960r. w Mo... read more..

Wydarzenia
Patryk Lisek
311

Familientreffen 2018 w BAJCE!

Zapraszamy Państwa na spotkanie rodzin wychowujących dzieci dwujęzycznie lub chcących w przyszłości wychowywać dzieci w ten właśnie sposób, które już we wrześniu. FAMILIENTREFFEN2 września (niedzi... read more..

Video
Patryk Lisek
436

Schlesien Journal 14.08.2018

Wino rosnące na Śląsku na przykładzie rodziny Cwielong z Balzarowitz. W cyklu "Moje życie moim hobby" prezentujemy Blasiusa Hanczucha z Benkowitza.... read more..

Oświata
Patryk Lisek
232

Program stypendialny DAAD!

Program stypendialny skierowany jest do absolwentów (studiów licencjackich bądź magisterskich) z kierunków m.in.: Germanistyka, Język niemiecki jako język obcy, którzy mają już doświadczenie w na... read more..

Regiony
Patryk Lisek
1870

W Bratysławie otwarta została wystawa „W dwóch światach – 25 niemieckich historii. Prezentacja mniejszości niemieckich“

Otwarcie wystawy na Słowacji, a dokładniej w pawilonie wystawowym Podhradie znajdującym się w Słowackim Muzeum Narodowym w Bratysławie, odbyło się 9 sierpnia o godzinie 15.00. Dzięki temu można na ter... read more..


Video
Patryk Lisek
232

Schlesien Journal 07 08 2018

Strażacy ze Śląska, Czech i Niemiec grali w "Wassrerball" w Przechód. Śląskie wsie uliczne i ich domy na przykładzie Chróścic..... read more..

Projekty
Ryszard Karolkiewicz
353

Samstagskurs - Trwa nabór kół DFK do edycji jesiennej projektu

Związek Niemieckich Stowarzyszeń organizuje kolejną edycję projektu Samstagskurs. Dla lokalnych struktur mniejszości niemieckiej oznacza to: Teraz należy zgłosić koło DFK do projektu.Pierwsze zajęcia ... read more..

Wyników 1 - 30 z 4400