Log in
Wydarzenia
Anna Hermasz
129

3 kwietnia Helmut Kohl obchodziłby swoje 90 urodziny.

W dniu dzisiejszym Helmut Kohl obchodziłby swoje 90 urodziny. Polityk i były kanclerz Republiki Federalnej Niemiec w latach 1982-1998. Odegrał dużą rolę w zjednoczeniu Niemiec, a także w procesie inte... read more..

Polityka
Anna Hermasz
391

Odpowiedź komitetu Szymona Hołowni na pytania Mniejszości Niemieckiej

W związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w Polsce, które odbędą się w niedziele, 10 maja 2020 r.,  pan Bernard Gaida, przewodniczący Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kultura... read more..

Oświata
Anna Hermasz
289

Odpowiedź Sekretarza Generalnego Rady Europy nt. nauczania języka niemieckiego w Polsce

09 stycznia br. przewodniczący ZNSSK Bernard Gaida zwrócił się z pismem do Sekretarza Generalnego Mariji Pejčinović Burić Rady Europy, dotyczącym zakazu nauczania języka niemieckiego jako języka mniej read more..

Projekty
Anna Hermasz
114

Ożywienie Domów Spotkań - zmiany w regulaminie

W marcu rozpoczął się projekt Ożywianie Domów Spotkań. Głównym celem projektu jest ożywienie grup mniejszości niemieckiej poprzez możliwie jak najbardziej niezależne przygotowanie i realizację małych ... read more..

Video
Anna Hermasz
76

Schlesien Journal 31.03.2020

Niemieckie Towarzystwo Oświatowe przygotowało nową ofertę dla nauczycieli na ten rok. Rosemarie Kerner portret zaangażowanej Niemki w Polsce, która wyróżniona została Federalnym Krzyżem Zasług.... read more..

Blogi
Bernard Gaida
73

Misja w mediach społecznościowych

Każdy pamięta powieść Alberta Camus „Dżuma”. Epidemia zbierająca śmiertelne żniwo tam i teraz ma budzący lęk wymiar medyczny i egzystencjalny. Ale są też inne wymiary. Korek na granicy, zakazy wychodz... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
74

Informacja na temat ograniczenia obsługi konsularnej w Opolu

W celu powstrzymania rozszerzania się wirusa COVID-19 Konsulat Niemiec w Opolu poczuwa się do obowiązku wprowadzenia odpowiednich środków mających na celu ochronę swoich petentów oraz pracowników. Z ... read more..

Młodzież
Anna Hermasz
83

Video
Anna Hermasz
91

Msze święte w języku niemieckim.

Msze św. w języku niemieckim w kościołach diecezji opolskiej transmitowane w Internecie: Msza św. niedzielna w sobotni wieczór o godz. 20.00 https://streaming.airmax.pl/kamienslaski/embed.h... read more..

Video
Anna Hermasz
143

Schlesien Journal 24.03.2020

Rozmowa z Sybillą Dzumlą, koordynatorką nowego projektu Mniejszości Nimeieckiej w Polsce "Deustch AG". Projekt realizuję Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych. W ramach projektu uczn... read more..


Oświata
Anna Hermasz
1031

Trwa rekrutacja do nowego projektu „Deutsch AG”

Karta zgłoszenia szkoły do projektu: KARTA ZGŁOSZENIA SZKOŁY - DEUTSCH AG Zgłoszenie udziału dziecka w projekcie: Zgłoszenie udziału dziecka - Deutsch AG ... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
212

Ważne informacje na temat koronawirusa w Polsce

Szanowni Państwo, jako dachowa organizacja Mniejszości Niemieckiej w Polsce, mając na uwadze obecną sytuację związaną z decyzją Ministra Zdrowia z 13.03.2020 w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypo... read more..

Video
Anna Hermasz
181

Schlesien Journal 17.03.2020

W Opolu odbyła się po raz XV akcja charytatywna młodzieży mniejszości niemieckiej. Młodzież tym samym pomaga domom dziecka na Opolszczyźnie i Lilianie Sikora. Rusza projekt „Ożywianie domów spotkań” d... read more..

Blogi
Bernard Gaida
566

Zamknięty kościół

Tendencja, by pisać o pandemii koronawirusa, jest zaiste wielka. Niecodzienność naszej sytuacji przywraca jednak pamięci inne niecodzienne analogie. Zamknięte kościoły lub kościoły bez eucharystii to ... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
353

Przewodniczący ZNSSK w Polsce składa kondolencję rodzinie Jana König

7 marca 2020 r. po ciężkiej chorobie odszedł od nas Jan König. Był działaczem Mniejszości Niemieckiej na Słowacji. Przez lata pełnił funkcję dyrektora ... read more..


Wydarzenia
Anna Hermasz
209

STYPENDIA DLA OSÓB PRACUJĄCYCH W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Szanowni Państwo, Instytut Stosunków z Zagranicą ogłasza w tym roku cztery stypendia dla osób pracujących w mediach społecznościowych. Granty przyznawane są w ramach programu stażowego i we współpra... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
273

Studia w Niemczech - Webinaria

Szanowni Państwo, Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej DAAD zaprasza na sesje informacyjne online nt. studiów w Niemczech, które odbędą się 25 i 26 marca. Będzie to cykl spotkań z przedstawicielam... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
220

Kurs na wychowawców wypoczynku w Turawie odwołany

Szanowni Państwo, w trosce o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, kurs na wychowawców wypoczynku zaplanowany w dniach od 27 do 29 marca 2020 r. w Turawie został odwołany. O nowym terminie niezwłocznie P... read more..

Blogi
Bernard Gaida
318

Złodzieje ducha

W minionym tygodniu bohaterem jednej z najważniejszych rozmów w polskiej debacie publicznej został filozof i historyk idei Marcin Król. Uznał, że największą winą ludzi partii rządzącej jest to, że sta... read more..

Video
Anna Hermasz
252

Schlesien Journal 10.03.2020

Historia obozu w Jaworznie, który po wojnie stał się obozem pracy. Historia, która po latach ujrzała światło dzienne. W Opolu odbyło się spotkanie ze świadkami czasu nt. języka i jego roli w ich życiu... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
304

OGŁOSZENIE!

Szanowni Państwo, zaplanowana w Łubowicach na 14.03.2020 r. uroczystość rocznicowa zo. 232 rocznicy urodzin Josepha von Eichendorffa, z powodu zagrożenia koronawirusem, zostaje odwołana. Serdec... read more..


Polityka
Anna Hermasz
467

Pytania do kandydatów na Prezydenta RP

W związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w Polsce, które odbędą się w niedziele, 10 maja 2020 r.,  pan Bernard Gaida, przewodniczący Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kultura... read more..

Video
Anna Hermasz
321

Schlesien Journal 03.03.2020

Stare pocztówki Opola opowiadają o przedwojennym Opolu-Oppeln. Ich wartość historyczna jest nie do przeceniania. W Koźlu powstało nowe muzeum, dziś odbywają się w nim zajęcia z historii dla dzieci i m... read more..

Blogi
Bernard Gaida
418

Wybory prezydenta. Iść, nie iść?

Ze zdziwieniem w ostatnich dniach pośród znajomych spotykam się z tytułowym pytaniem: Czy warto pójść na wybory prezydenckie? Ze zdziwieniem, gdyż wydawało mi się oczywiste, że w sytuacji tak istotneg... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
285

20. WIOSNA AUSTRIACKA

Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie do udziału w wydarzeniach 20. WIOSNY AUSTRIACKIEJ, program:  http://www.ba.wbp.opole.pl/wa.html , organizowanej pod patronatem honorowym: Ma read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
344

Wernisaż wystawy „Architektura ceglana na pobrzeżu Bałtyku. Nowe perspektywy badań”

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu serdecznie zaprasza na otwarcie posterowej wystawy „Architektura ceglana na pobrzeżu Bałtyku. Nowe perspektywy badań”, które odbędzie się 5 marca 2020 r. o ... read more..

Młodzież
Anna Hermasz
840

JUGENDBOX 2020 - poszukujemy nowych grup - zgłoś się !!!

Formularz zgłoszeniowy: DFK-Anmeldung-2020-JB ... read more..

Wyników 1 - 30 z 4814