Log in
Patryk Lisek

Patryk Lisek

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. URL strony:

Protesty AGDM zakończone sukcesem!

Pozytywna wiadomość dotarła dziś do wszystkich Mniejszości Niemieckich. Grupa Robocza Mniejszości Niemieckich działająca przy FUEN, której przewodniczy Bernard Gaida poinformowała w informacji prasowej o tym, iż poprzednio zablokowane środki w wysokości 1 miliona Euro w budżecie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec na rok 2019 na wspieranie Mniejszości Niemieckich, mogą być przez nie wykorzystywane.

Schlesien Journal 19.03.2019

W ramach naszego cyklu "Hallo DFK" odwiedzimy dziś DFK Gosławice. To wyjatkowe koło. Ma swoją siedzibę w mieście, a nie na wsi, jak większość DFK. W dalszej części programu Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Sląsku Opolskim, spotykał się w marcu z członkami kół DFK z gminy Głogówek. Spotkania takie odbywaja się regularnie raz w miesiącu, za kązdym razem w innej gminie. 

  • Dział: Video

Schlesien Journal 05.03.2019

Jaka jest moja tożsamość i co ma na nią wpływ? Odpowiedzi na pytania takie jak to szukali uczniowie pięciu szkół z Opolszczyzny którzy należą do mniejszośći niemieckiej. Młodzież nakręciła film dokumentalny o pisarzu i naukowcu Matthiasie Kneipie. A w cyklu "Hallo DFK" odwiedzimy Krośnicę w gminie Izbicko. Koło DFK łączy tu wielu mieszkańsów wsi. 

  • Dział: Video

Schlesien Journal 26 02 2019

W dzisiejszym programie o pierwszy młynie parowym zbudowanym na Śląsku w XIX wieku przez o rodzinie Hilbert. Fundacji ratująca zabytki przemysłowe udało się zamknięty od 2016 roku młyn uratować od zniszczenia. Jako relikt minionej epoki przetrwał jako muzeum, kótre można dziś podziwiać. W dalszej części programu 21 lutego Europa świętowała po raz 20. Międzynarodowy Dzięń Języka Ojczystego. Dzień ten ma przypominać o języku jako dobru kultrowym i wspierać różnorodność językową. 

  • Dział: Video
Subskrybuj to źródło RSS