Opublikowano: 14 czerwiec 2013, 12:27

Znajdź i pokaż je! Ogłaszamy Konkurs: Ślady niemieckości w Twoim regionie

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce w ramach realizowanej kampanii na rzecz dwujęzyczności polsko-niemieckiej organizuje Konkurs „Ślady niemieckości w Twoim regionie".

 

Celem Konkursu jest odnalezienie i ukazanie w dowolny sposób śladów niemieckości w regionach, zamieszkałych przez uczestników konkursu. Poprzez „ślady” rozumiane są wszystkie przedmioty, budynki, symbole, a także doświadczenia, przeżycia, spostrzeżenia odnoszące się w bezpośredni lub też pośredni sposób do niemieckości. Poprzez niemieckość rozumiana jest niemiecka kultura, sztuka, architektura, tradycje, obyczaje widoczne, pozostałe i pielęgnowane we współczesnych czasach.

Organizowanym konkursem chcemy zwrócić uwagę na obecność elementów niemieckości w różnych regionach Polski. Chcemy również pozytywnie wpłynąć na pojmowanie przez społeczeństwo niemieckiego dziedzictwa kulturowego oraz na wzmocnienie identyfikacji z kulturą i językiem niemieckim w regionach, w których stanowi to istotny walor kulturowy.

Liczymy na kreatywność uczestników, dlatego też forma nadsyłanych prac konkursowych jest dowolna (np. film, fotografia, grafika, literatura, malarstwo, muzyka, rzeźba, wideo). Interpretacja tematu jest także dowolna i zależy od osoby wykonującej pracę.

Konkurs podzielony jest na trzy kategorie:

• uczniowie szkół podstawowych

• uczniowie gimnazjów

• uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

Dla laureatów konkursu przewidziane są cenne nagrody, które wręczone zostaną podczas uroczystej gali!

Termin nadsyłania prac mija dnia 30 września 2013r. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo poniżej.

Zapraszamy do kreatywnego poszukiwania śladów niemieckości w swoim regionie i tym samym do udziału w naszym konkursie.

Kontakt:

Julianna Pawleta

DWPN Opole

tel. (77) 402 50 15

faks: (77) 402 51 15

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.